<-BlogTitle->
.:: Your Adversing Here ::.
 

جعبه سیاه تفنگ

جعبه سیاه تفنگ


 500x_armatronics_tourist.jpg

 

اسلحه ای که مشاهده می کنید یک تفنگ فضایی نیست. بلکه مدل تغییر یافته ای از سلاح مخصوص نیروهای ویژه آمریکا به نام SCAR است که در نمایشگاه تجهیزات پلیس در پاریس ارایه شده است.  
 
از قدرت و قیافه عجیب و غریب آن که بگذریم به امکانات دیجیتالی این اسلحه می رسیم که موضوع اصلی بحث ما است.

این سلاح به نوعی جعبه سیاه مجهز شده است که تعداد و زمان گلوله های شلیک شده را طی ده سال گذشته ثبت می کند. با این امکان همیشه می توان فهمید که کی از اسلحه و چطور استفاده شده است.  
در ضمن سازندگان مشغول کار بر روی این موضوع هستند که در آینده نزدیک بتوانند اسلحه ای بسازند که صاحبش را شناسایی کند ( مثلا از روی برخی اطلاعات بیومتریک ) تا اگر به دست دشمن افتاد غیر قابل استفاده شود.

ادامه مطلب را ببینید...

منبع : آموزش نظامی

.:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: یکشنبه بیست و پنجم بهمن 1388
 •  
 • خشاب پر کن

  خشاب پرکن و خالی کن کلاشنیکف


  خشاب پر کن


  این قطعه خشاب پر کن اسلحه کلاشنیکف است و بر روی خشاب نصب شده و جهت سهولت در فشنگ گذاری و فشنگ برداری مورد استفاده قرار می گیرد

 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388
 •  
 • کلاشنیکوف AK – 107

   کلاشنیکوف   AK – 107

   

   

  اسلحه هجومی کلاشنیکوف   AK – 107

  ادامه توسعه و تکمیل سلاحهای هجومی کلاشنیکوف و تمایل کاربران این سلاحها باعث روی کار آمدن گونه های مختلفی از این سلاح شد.در اوایل دهه 1990 ، شرکت ایژماش کار توسعه این سلاح را بر پایه گونه AK – 74 M  آغاز کرد و نمونه های مختلفی از کلاشنیکوف را که برای کالیبرهای پر کاربرد جهانی همچون ( 39× 62/7 و 39×45/5 و 45×56/5 ) ناتو طراحی و ساخته شده بودند را ارائه نمود. همچنین برای جلوگیری از پراکندگی سعی شد تمامی این نمونه ها باعنوان کلی (100) شناخته شوند. از جمله این نمونه های میتوان به اسلحه AK – 107  اشاره کرد که برای شلیک گلولههای 39 × 45/5 میلیمتری طراحی شده اند .

  برای افزایش دقت این نمونه ها و کاهش گستره پراکندگی گلوله ها در حالت شلیک رگبار ، طراحی این اسلحه با ترکیب متعادل شونده و تقسیم وزنها در نقاط مختلف آن در کنار واحد عمل کننده با گاز باروت انجام شد.

  ادامه مطلب را ببینید ...

  منبع : آموزش نظامی

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: چهارشنبه هفتم بهمن 1388
 •  
 • تفنگ ژ3 G3

  تفنگ ژ3 G3

   

  تاریخچه  تفنگ ژ3    G3

  کشورهای سازنده جنگ افزار بعد از جنگ جهانی دوم به این فکر افتادندکه که تفنگ انفرادی بسازند ، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بدین معنا که هم قدرت یک تیربار (مسلسل) را داشته باشد و هم دقت تفنگ را.لذا در سال 1959 شرکت (( Heckler & Koch آلمان غربی موفق شد تفنگ اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ( ژ3 ) را به جهان عرضه کند.در حال حاضر بیش از 50 کشور دنیا از این سلاح استفاده می کنند و 8 کشور نیز از جمله جمهوری اسلامی ایران خود ،سازنده این سلاح میباشند.

  بیش از 45 سال است که سلاح ژ3 بعنوان سلاح سازمانی در اختیار ارتش و نیروهای مسلح ایران است.این سلاح در ابتدا بصورت تعداد محدودی توسط کارخانه ( هکلر و کخ ) تحویل ارتش ایران گردید.سپس کارخانه ( Heckler & Koch ) اقدام به راه اندازی خط تولید این سلاح در صنایع مسلسل سازی ارتش (جنگ افزارسازی فعلی) نمود.پس از پیروزی اقلاب اسلامی متخصصین آلمانی ، ایران را ترک کردند.در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و با هجوم مردم به کارخانه و اشغال آن بسیاری از مدارک فنی و ابزارآلات تولید آن معدوم و مفقود گردید.سپس با تلاش متخصصین متعهد و انقلابی ایرانی کارخانه ، خط تولید بازسازی و راه اندازی شد.بدلیل استفاده از این سلاح در ارتش ایران و انعقاد پیمان منحله ( سنتو ) بین 3 کشور ایران،ترکیه و پاکستان ،این دو کشور نیز نسبت به انتخاب این سلاح برای نیروهای مسلح خود مبادرت ورزیدند. نمونه های جدید این سلاح مجهز به مکانیزم چکاننده 3 تیر نیز میباشد.

  ادامه مطلب را ببینید ...

  منبع : آموزش نظامی


  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: سه شنبه ششم بهمن 1388
 •  
 • سلاح هجومی انفیلد سا 80

   Enfield SA-80

   

   

  سلاح هجومی Enfield SA-80 ، ساخت انگلستان

  سلاح هجومی Enfield SA-80 ، آخرین محصول رسمی و سازمانی كارخانه انفیلد انگلستان محسوب می شود. ارتش انگلستان در دهه 80 میلادی ، تصمیم به بكارگیری نسل جدیدی از سلاح های انفرادی با كالیبر كوچك و سرعت دهانه بالا گرفت. این پروژه ، با معرفی 2 سلاح SA80IW (سلاح پیاده نظام) و SA80LSW (سلاح پوشش سبك) آغاز شد. درواقع ارتش انگلستان قصد داشت تا سلاح FAL بلژیكی با كالیبر 62/7 میلیمتر را از رده خارج كرده و از سلاحی جدید استفاده كند. در سال 1977 و با ورود گلوله های 56/5 میلیمتری به بازار سلاح های انفرادی ناتو ، كارخانه انفیلد یك نوع گلوله جدید با كالیبر 19/0 اینچ (85/4 میلیمتری) را آزمایش كرد. سلاحی كه برای شلیك این گلوله ساخته شد ، XL65 نام گرفت.

  XL65 حداقل در ظاهر و بصورت كلی ، بسیار شبیه به انفیلد EM-2 بود. ولی شباهت آن به سلاح AR-18 امریكایی بیشتر بود ؛ با این تفاوت كه به شكل بولپاپ ساخته شده بود. با تآیید كالیبر 56/5 برای سلاح های انفرادی ناتو ، مهندسین انفیلد آن را با كالیبر 56/5 و كد XL-70 روانه مركز تست سلاح های ناتو كردند. این سلاح ، نهایتآ توسط نیروی زمینی ارتش انگلستان پذیرفته شد و تنها در سال 1984 ، مورد بهینه سازی های اندكی قرار گرفت. SA-80 های اولیه (L85 و L86) ، سلاح هایی پردردسر و كمی به درد نخور بودند. نگهداری ، تعمیر و نظافت آنها بسیار زمانبر و پرهزینه بود. تااینكه در سال 1997 ، برنامه اصلاح L85 وارد مرحله عملی شد. برنامه بهینه سازی این سلاح ، در سال 2002 و توسط شركت هكلر و كخ انجام شد. (شركت هكلر و كخ از سال 2000 تا سال 2002 ، در تملك شركت رویال اردنانس انگلیس بود.) 

  ادامه مطلب را ببینید ...

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: دوشنبه پنجم بهمن 1388
 •  
 • سلاح هجومی ژ 36

  G36K & G36C

   

   

  سلاح هجومی G-36 

  سلاح هجومی G-36 ، یكی از بهترین و مدرن ترین سلاح های حال حاضر است. این مسلسل ، درواقع جانشین ارزنده سلاح معروف G-3 محسوب می شود. كمپانی هكلر و كخ پس از عدم كسب موفقیت در معرفی مسلسل های G-11 و G-41  نتوانست پاسخگوی نیاز ارتش آلمان باشد. سلاح مورد نظر ارتش آلمان مسلسلی انعطاف پذیر ، قابل اعتماد و مطابق با استانداردهای جدید NATO بود. كارخانه هكلر و كخ پس از مطالعات فراوان نهایتآ در سال 1995  سلاح G-36 با كالیبر 56/5 را به ارتش آلمان تحویل داد. ارتش اسپانیا نیز در سال 1999  این سلاح را اندكی متحول كرد و با نام  G-36E به نیروی زمینی خود تحویل داد. طبق گزارش برخی از منابع خبری ، پلیس انگلیس و پلیس فدرال امریكا نیز تعداد قابل توجهی از این سلاح را خریداری كرده اند. سلاح G-36 یك مسلسل سبك ، خوش دست ، دقیق و قابل اعتماد است. مدلهای مختلفی از این سلاح ارائه شده است كه از آن جمله می توان به مدل كماندو (لوله كوتاه) ، G-36C و تیربار سبك G-36 اشاره كرد. تنها ایراد گزارش شده درخصوص عملكرد این سلاح ، گرم شدن زود هنگام روپوش لوله آن است.

  ادامه مطلب را ببینید ...

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: یکشنبه چهارم بهمن 1388
 •  
 • سلاحهای گوشه زن Cornershot Weapons


  سلاحهای گوشه زن Cornershot Weapons

   

  Cornershot Weapons

  برای اولین بار در نبردهای سنگین و خشونت بار خیابانی در استالینگراد بود که ایده ساخت چنین سلاحی به ذهن سربازان آلمانی خطور کرد و در مدت زمان کوتاهی نیز این سلاح توسط طراحان قدرتمند کارخانه (اشمایزر ) طراحی شد و نمونه های اولیه آن برای آزمایش به استالینگراد ارسال شد و در آن زمان بود که سربازان روسی متوجه نکته عجیبی در زد و خردهای کوچه به کوچه استالینگراد شدند . گلوله به طرف آنها شلیک می شد اما خبری از تیرانداز نبود.

  ادامه مطلب را ببینید ...


  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: شنبه سوم بهمن 1388
 •  
 • تفنگ خیبر 2002 ( KH 2002) سلاح ملی ، اقتدار ملی

  تفنگ خیبر 2002 ( KH 2002) سلاح ملی ، اقتدار ملی

   

  تفنگ خیبر 2002 ( KH 2002

   

  تفنگ خیبر 2002    ( KH 2002)    ساخت سازمان صنایع دفاعی ایران که در سال 1380 طراحی و در سال 1381 در مرحله تولید قرار گرفت . سلاحی است اتوماتیک تهاجمی سبک (Bollpup)  که با فشار غیر مستقیم گاز باروت مسلح میگردد. دارای برگه ناظم آتش چهار وضعیتی شامل : ضامن(S) ، تک تیر (1)  ، سه تیر (3) ، رگبار (A) میباشد. دو نوع دستگاه نشانه روی مکانیکی و اپتیکی(دید در شب) دارد که روی دستگیره حمل قرار میگیرد. لوله این سلاح قابل تعویض است. این سلاح عقب نشینی کم ، دقت بالا ، وزن کم ، و درجه اطمینان بالائی دارد. ساختار سلاح به گونه ای است که به سادگی قابل تعمیر و نگهداری میباشد.دارای سرنیزه و دوپایه است که به هنگام استفاده از دوربین بعنوان سلاح تک تیرانداز مورد استفاده قرار میگیرد.

  مشخصات در ادامه مطلب ...

  منبع : آموزش نظامی

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: چهارشنبه سی ام دی 1388
 •  
 • تفنگ کلت کماندو 15 ایکس ام – 177


  تفنگ کلت کماندو   ایکس ام – 177


  Colt  car 15/  XM – 177

   

  Colt car 15/ XM – 177

   


   

  تاریخچه

  اولین مدل این سلاح که در واقع مدل کوتاه شده سلاح M 16 است در سال 1965 ساخته شد.

  کلت کماندو برای استفاده نیروهای ویژه آمریکا که در ویتنام می جنگیدند طراحی شد ، بدین شکل که با کاهش طول لوله سلاح M16 از 51 سانتیمتر به 5/25 سانتیمتر و کوتاه کردن قنداق آن به میزان 6/7 سانتیمتر در مجموع 33 سانتیمتر از طول سلاح کاسته شد . روپوش لوله مدل اولیه کلت کماندو سه گوش مانند و شعله پوش آن همان شعله پوش سه شکافه مورد استفاده در سلاح M16 بود.سربازان آمریکایی مستقر در ویتنام که از سنگینی و طول زیاد سلاح M16خسته شده بودند ، به سرعت این سلاح را پسندیدند به همین دلیل ارتش آمریکا در صدد ارتقا این سلاح و تولید نمونه مخصوص آن برای یگانهای هوابرد و چترباز خود بر آمد.

  ادامه مطلب را ببینید ...

   

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: سه شنبه بیست و نهم دی 1388
 •  
 • مسلسل سبک آر پی کا


  RPK

   

   

  در سال 1961 مسلسل سبک کلاشنیکف با نام RPK بر پایه سلاح هجومی AXM تکمیل و برای ورود به خدمت پذیرفته شد.

  مسلسل سبک RPK از نظر شکل طراحی شباهت زیادی به سلاحهای کلاشنیکف دارد و حتی از قطعات آنها قابل تعویض با یکدیگر هستند.عمده ترین تفاوت بین آنها نصب لوله سنگین تر ، دوپایه های تاشونده و خشاب با گنجایش بالا میباشد.لوله اسلحه 590 میلیمتر طول دارد که از قابلیت شلیک تیر تا فاصله 800 متری نیز برخوردار است.ضخامت بالای لوله سلاح ، شلیک شدید و گسترده را ممکن می سازد.استفاده از یک دوپایه بر روی این اسلحه باعث افزایش دقت شلیک آن میشود.شکل قنداق اسلحه از مسلسل RPD برگرفته شده است و به گونه ای است که امکان گرفتن اسلحه با دست چپ در هنگام شلیک را فراهم می کند.سایت هدفگیری اسلحه ابزار ویژه ای برای تصحیح انحرافات جانبی دارد.سیستم خشاب و تغذیه اسلحه ، سازندگان را مجبور کرد که یک خشاب مورب 40 تیر و یک خشاب مدور 70 تیری را برای آن ارائه دهند.

  نمونه RPKS از این اسلحه (6P8) با قنداق مشابه تاشونده به سمت چپ برای چتربازان تکمیل شد.نمونه های RPKN و RPKSN را نیز میتوان به سایتهای هدفگیری شبانه مجهز کرد.شباهت گسترده قطعات و واحدهای این مسلسل با AKM ، تولید آنرا بسیار راحت تر کرد.کار تولید این اسلحه در کارخانه ماشین سازی ( مولات ) صورت گرفت.

  مسلسل RPK در بیش از 20 کشور جهان عملیاتی است و چندین کشور نیز به تولید تحت امتیاز گونه های مختلف آن ادامه می دهند.

  ادامه مطلب را ببینید ...

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: یکشنبه بیستم دی 1388
 •  
 • اسلحه سبك هجومی XM8

  XM 8  توسعه و گسترش اسلحه سبك هجومی XM8 توسط آمریكا در سال 2002 انجام شد، در این زمان این اسلحه به شركت Alliant Techsystem آمریكا فرستاده شد تا امكان توسعه و گسترش آلات متحركه بررسی شود تا به جای اسلحه كارابین XM29-OICW جایگزین شود . XM8 جایگزین دو اسلحه M4A1 و M16A2 (ساخت شركت هكلر كخ آلمان) در آمریكا شد طبق آخرین برنامه اعلام شده از سوی ارتش آمریكا این اسلحه ، اسلحه سازمانی نیروهای نظامی آمریكا خواهد شد . این اسلحه می تواند تمام فشنگهای استاندارد ناتو با كالیبر 56/5 را شلیك كند و مطالعاتی روی جایگزین نوعی مهمات 56/5 در حال انجام است ; این مهمات باعث افزایش قدرت و كاهش وزن اسلحه و مهمات قابل حمل برای هر سرباز می شود . این مهمات جدید دارای پوكه كامپوزیتی و چاشنی برنجی است به همراه پوسته پلیمری مرمی كه همه آنها در كاهش وزن مهمات تاثیر بسزایی دارند . این مهمات را می توان در تمام اسلحه های M16 و M4 و هر اسلحه ای كه با كالیبر 56/5 ناتو كار می كند استفاده نمود . با این تغییرات 20% وزن XM8 در مقایسه با نوع فعلی كم خواهد شد با اینكه این یك حركت موفق محسوب می شود ، باز هم اضافه بار سربازان ناشی از وسایل مخابراتی ، حفاظتی و سایر تجهیزات جنگی هنوز وجود دارد . سیستم متفاوت مسلح شدن XM8 اقتباسی است از اسلحه OICW و همچنین قنداق این اسلحه از جنس پلاستیك بوده و حالت ریلی-تلسكوپی دارد به همراه یك دستگیره حمل راحت كه روی آن ریلی برای نصب دوربین وجود دارد . در سال 2004 XM8 تحت تستهای مختلف در شرایط متفاوت در چندین واحد از ارتش آمریكا قرار گرفت كه نتایج مثبتی داشت كه باعث سربلندی آن شد .

  ادامه مطلب را ببینید ...

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: دوشنبه چهاردهم دی 1388
 •  
 • کلاشنیکف آکا 47 Avtomat kalashnikova 1947

  کلاشنیکف آکا 47 Avtomat kalashnikova 1947

   

  در سال 1947 یک سرگرد ارتش روسیه به نام (میخائیل تیموفیویچ کلاش نیکف) با الهام از طرح ام پی 44  سلاحی طراحی نمود و در خط تولید قرار داد که به نام خود او کلاشنیکف نام گذاری شد و به مدل آکا 47 موسوم شد و در سال 1951 رسماً وارد ارتش روسیه گردید.در سال 1959 این سلاح کاملتر شده و به آن مدل آکا ام (آفتومات  کلاشنیکف مدرن) گفته می شود .تفنگ کلاشنیکف در مدلهای مختلف توسط کشورهای بلوک شرق از جمله چین ، آلمان شرقی ، کره شمالی و... ساخته میشود.

   

   

  ادامه مطلب را ببینید ...

  .:  ادامه مطلب :.
 • نوشته : Lord 128
 • تاریخ: چهارشنبه دوم دی 1388
 •  
 • |

  morningstar

  Lord 128

  morningstar

  http://morningstar.blogfa.com

  سرباز پارسی

  سرباز پارسی - سلاح های هجومی

  سرباز پارسی

  آرتیمیس (بزرگترین دریاسالار ایرانی)
  آرتميس Artemis نخستين زن دريانورد ايراني است كه درحدود 2480 سال پيش،فرما درياسالاري خويش را از سوي خشايارشاه هخامنشي دريافت كرد و اولين بانویي مي‌باشد كه در تاريخ دريانوردي جهان در جايگاه فرماندهي دريايي قرار گرفته است.
  حسین رشیدی 128
  " ستاره صبح " تازه های جنگ افزار ... جنگ نرم

  سرباز پارسی

  قالب بلاگفا

  قالب پرشين بلاگ

  قالب وبلاگ

  Free Template Blog